پرش لینک ها

کاری درای آسیا

کاری درای آسیا

معرفی شرکت کاری درای آسیا

محصول: جاذب و خنثی‌ کننده میکروبی شیرابه زباله‌ های شهری و بیمارستانی

بنیان‌گذاران: دکتر منوچهر بهزادی و دکتر مریم احسنی  

تاریخ آغاز فعالیت: 1386

اقدامات اصلی: 

1- ارائه مشاوره به مشتریانی همچون ماشین‌سازی اراک، هولدینگ امید، پتروشیمی پردیس، شرکت معدنی املاح ایران و شرکت آب و فاضلاب.

2- ثبت بیش از 30 اختراع 

3- ثبت بیش از 20 عنوان دانش‌ فنی

جاذب و خنثی‌ کننده میکروبی شیرابه زباله‌ های شهری و بیمارستانی

جاذب شیرابه کاری درای آسیا در سال 1395 به‌عنوان اختراع به ثبت رسید. در سال 1400 با حمایت برنامه نانواستارت‌آپ، ذیل ستاد توسعه فناوری نانو، در مقیاس نیمه‌صنعتی توسعه پیدا کرد و در سال 1402 با جذب سرمایه از شتابدهنده فراز، ذیل هلدینگ صنایع نانوتک آینده وارد فاز تجاری‌سازی شد. مشتریان این محصول، بیمارستان‌ها، شهرداری‌ها، هتل‌ها و مصرف‌کنندگان بخش خانگی هستند.

محصول جاذب شیرابه کاری درای آسیا برای کاهش آلودگی زباله‌های خانگی و بیمارستانی ساخته شده است. این محصول دو جنبه لخته‌کننده و خنثی‌ساز بار میکروبی را دارد و مشکلات ناشی از وجود شیرابه را رفع می‌کند. جاذب شیرابه کاری درای آسیا به شکل قرص یا پودر است که انتهای کیسه زباله تازه باز شده قرار می‌گیرد. پس از آن که زباله‌ها به تدریج در کیسه ریخته می‌شوند، تمام شیرابه تولید شده توسط این محصول جذب شده و بار میکروبی آن نیز در حد استانداردهای مورد نیاز کاهش می‌یابد. به دلیل مهار میکروبی شیرابه، بوی ناشی از فعالیت میکروبی نیز تا حد زیادی از بین خواهد رفت و در نتیجه نگهداری زباله در محیط‌های بسته و تا زمانی که کیسه زباله کاملا پر شود، میسر است. از طرفی این محصول در تماس با مایعاتی از قبیل خون، آن را جذب کرده و خشک می‌سازد در نتیجه پاک‌کردن سطح زمین در بیمارستان‌ها و ضدعفونی‌نمودن آن با این محصول با سهولت بسیار زیادی انجام می‌شود.

سیاست توسعه کسب‌وکار در مجموعه کاری درای آسیا، توسعه دانش فنی در زمینه‌های مختلف است از این رو با طیف نسبتا وسیعی از چالش‌ها و مزیت‌ها روبرو بوده است. این فعالیت‌ها به‌صورت مستقیم و یا غیر مستقیم، همیشه به تولید شغل می‌انجامند؛ محصول حاضر نیز علاوه‌بر حل یک چالش زیست‌محیطی و تهدیدکننده سلامت مردم، می‌تواند باعث ایجاد اشتغال نیز بشود.