پرش لینک ها

درباره ما

درباره فراز ونچرز بیشتر بدانید

تاریخچه شکل گیری

در گستره فعالیت‌های نوآورانه، شتابدهنده تخصصی فراز ونچرز، به‌عنوان نخستین شتابدهنده تخصصی حوزه فناوری نانو، با همکاری مشترک هلدینگ دانش‌بنیان صنایع نانو تک آینده (صنتا) و شرکت دانش‌بنیان سامان صدرای دانا شریف آغاز به کار کرده است. این مجموعه فعالیت خود را از تیرماه سال ۱۴۰۱، آغاز نموده و از این تاریخ پذیرای تمامی فناوران و پژوهشگرانی که در عرصه فناوری نانو پیشرفت کرده‌اند و به تولید نمونه‌ی اولیۀ (MVP) کارآمد دست یافتند و در پی کارآفرینی و تأسیس استارت‌آپ‌های خود هستند، می‌باشد.

این شتابدهنده در ارائۀ حمایت‌های مالی، به ویژه در قالب سرمایه‌گذاری بذری، فعال است و از طرح‌هایی که نیازمند منابع مالی برای اخذ مجوزها، استانداردها، انجام تست‌های بازار و کسب بازخوردهای مشتری، راه‌اندازی نخستین مراحل کسب‌وکار و ساخت نمونه‌های نیمه‌صنعتی هستند، حمایت می‌کند. حمایت‌های معنوی از جمله مشاوره‌های تخصصی، منتورینگ، خدمات برندینگ، تیم‌سازی، افزایش تعامل با ذی‌نفعان و کمک در جذب سرمایه برای مراحل بعدی تأمین مالی نیز از دیگر اقدامات این شتابدهنده است.

علاوه بر این، سرمایه اولیۀ این طرح از سوی هلدینگ صنایع نانو تک آینده (صنتا) تأمین گردیده و شرکت سامان صدرای دانا شریف به‌عنوان یکی از شرکای اصلی و با تجربه هشت‌ساله در زمینه ارزیابی، نظارت و مدیریت فعالیت‌های کارآفرینی در حوزه فناوری نانو، برگزاری و اجرای این طرح را بر عهده دارد.

قرارداد راه اندازی شتاب دهنده در حوزه نانو، امروز ۸ تیر، بین مدیرعامل هلدینگ صنایع نانوتک آینده و دبیر مرکزی ویژه توسعه فناوری نانو به امضا رسید.

حوزه های کاری شتاب دهنده

تصفیه آب و  پساب

تصفیه آب و پساب

استارت آپ و شرکت های حوزه آب

بازیافت و مدیریت  پسماند

بازیافت و مدیریت پسماند

بازیافت و مدیریت پسماند مبتنی بر نانو

پاکسازی و تصفیه  هوا

پاکسازی و تصفیه هوا

با روش های مبتنی بر نانو

نانو مواد صنعتی

نانو مواد صنعتی

با روش های مبتنی بر نانو

رفع آلودگی صوتی

رفع آلودگی صوتی

با تکنولوژی های روز

رنگ و پوشش

رنگ و پوشش

در حوزه نانو

تجهیزات آزمایشگاهی

تجهیزات آزمایشگاهی

سنتز و آنالیز نانومواد

تجهیزات و وسایل پزشکی

تجهیزات و وسایل پزشکی

ملزومات پزشکی و دامپزشکی

باتری و ذخیره ساز

باتری و ذخیره ساز

انواع دستگاه های مشابه

مواد پیشرفته

مواد پیشرفته

با کاربری نظامی و دفاعی

حسگر و ابزار دقیق

حسگر و ابزار دقیق

دیود و ال‌ای‌دی

دیود و ال ای دی

دیود و ال ای دی

مهندسی و فناوری

معرفی موسسان شتابدهنده

شتابدهنده فرازونچرز یک شرکت سهامی خاص است که با مشارکت شرکت دانش‌بنیان سامان صدرای دانا شریف (دانا شریف) و هدلینگ صنایع نانو تک آینده (صنتا) تأسیس شده است. شرکت دانا شریف سابقه 8 سال همکاری در حوزه آموزش، ترویج و توسعه فناوری با ستاد ویژه توسعه فناوری نانو دارد. این تعاملات، شبکه ارتباطی خوبی را با واحدهای دانشگاهی (فناور)، صنعتی (مشتری)، دولتی (تسهیل‌گر و تنظیم‌گر) و حمایتی (سرمایه‌گذار و حامی) ایجاد کرده‌ ­است که عملا بازیگران اصلی حوزه توسعه فناوری و تجاری‌سازی هستند.

صنتا فعالیت خود را با هدف نقش ­آفرینی در تحقق اقتصاد دانش­‌بنیان از سال 1398 آغاز کرده است. فعالیت کلیدی این هلدینگ سرمایه‌­گذاری در صنایع با فناوری برتر و نوآورانه با الویت تولید و توسعه محصولات مبتنی بر فناوری است. این هلدینگ با بهره­‌مندی از ساختاری منعطف و چابک و همچنین تنوع­ بخشی به مدل­‌های سرمایه ­گذاری، سعی در شناسایی، جذب و سرمایه­‌گذاری در طرح‌­­­های دانش­‌بنیان با هدف کمک به حل مسائل مهم کشور دارد.

سامان صدرای دانا شریف

سامان صدرای دانا شریف

دانا شریف

راهبر فناوری و نوآوری فراز

راهبر فناوری و نوآوری فراز

فراز ونچرز

صنایع نانوتک آینده

صنایع نانوتک آینده

صنتا

چشم‌انداز

چشم‌انداز شتاب‌دهنده فراز، پرکردن شکاف تجاری‌سازی برای استارت‌آپ‌های فناوری پیشرفته ایران با تمرکز بر حوزه نانو مبتنی بر رویکرد و مفهوم نوآوری باز است.

ماموریت

ماموریت شتاب‌دهنده فراز، راهبری و سرمایه­ گذاری در استارت­­‌آپ­‌های فناوری پیشرفته با اولویت بر حوزه نانو است. این شتاب‌دهنده بر مراحل اول و دوم استارت­‌آپ­‌ها تمرکز داشته و از سطح آمادگی فناوری TRL5(محصول اولیه) یا TRL6 (نمونه اولیه) تا سطح TRL7 (تولید نمونه نیمه‌ صنعتی) یا TRL8 (راه‌اندازی خط تولید نیمه‌ صنعتی) را پوشش می­‌دهد.

فراز ونچرز ماموریت خود را در قالب حمایت‌های اساسی قید شده در نمودار رو‌به‌رو به انجام می‌رساند.

شناسایی، ارزیابی و آموزش


شناسایی فناوران و کسب و کارهای نوپا، ارزیابی آنان و آموزش مستعدین در حوزه توسعه فناوری و محصول

حمایت، مشاوره و منتورینگ


اعطای حمایت مادی و معنوی به منظور اعتبارسنجی محصول در بازار هدف، اعطای مشاوره و منتورینگ برای مجوز تولید و طراحی خط تولید نیمه‌صنعتی (تجهیزات و مواد)

ثبت شرکت، اخذ مجوز و جذب سرمایه‌گذار


تعیین سهامداران، ثبت حقوقی شرکت، اخذ مجوز دانش‌بنیان، ایجاد هویت تجاری - بصری، نهایتا به‌همرسانی فناوران و سرمایه‌گذاران برای تجاری‌سازی محصولات فناورانه