پرش لینک ها
شتابدهی و تامین سرمایه اولیه برای شرکت نوپا

امضای قرارداد شتابدهی با شرکت گیتی پلاسمای ایرانیان

شتابدهی و تامین سرمایه اولیه برای شرکت نوپا گیتی پلاسمای ایرانیان

این مراسم با حضور آقای مهندس محمد اصغری(مدیرعامل شتاب‌دهنده) و مهندس محمد ابراهیمی ممقانی(رئیس هیات مدیره شتاب‌دهنده) و همچنین آقای دکتر کامران حیدریان مدیرعامل شرکت گیتی پلاسمای ایرانیان ، در روز پنج‌شنبه 15 آذرماه ۱۴۰۱ در محل دفتر شرکت راهبر نوآوری و فناوری فراز (فراز ونچرز) برگزار شد. بر اساس این قرارداد تامین سرمایه و ارائه خدمات مربی‌گری برای این شرکت نوپا انجام می‌گیرد.

براساس توافق‌ صورت‌گرفته میان شرکت راهبر نوآوری‌ و فناوری فراز(فراز ونچرز) و گیتی پلاسمای ایرانیان و همچنین حمایت هلدینگ صنایع نانوتک آینده، ارائه خدمات شتاب‌دهی، پساشتاب‌دهی، اعطای سرمایه بذری و کمک به جذب سرمایه برای استارتاپ، حول موضوع فعالیتش در ازای تملک بخشی از سهام استارت‌آپ توسط شتاب‌دهنده صورت می‌گیرد.

 

شتاب‌دهنده فراز ونچرز یک شرکت سهامی خاص است که با مشارکت شرکت دانش بنیان سامان صدرای دانا شریف (دانا شریف) و هلدینگ صنایع نانوتک آینده (صنتا)، با هدف شتابدهی و تامین سرمایه اولیه برای شرکت‌های نوپا تأسیس شده است.

وجود ایده و تجربه علمی و فنی در اعضای تیم باعث‌ شد تا در مسابقه ملی نانو شرکت‌کرده و با کسب رتبه برتر و احراز شرایط به برنامه نانواستارتاپ، تحت نظر ستاد توسعه و فناوری نانو ورود کند. این تیم در دوره سوم و چهارم نانو استارتاپ توانست رتبه برتر را در بین تیم‌های حاضر دریافت‌نماید و موفق به ساخت دو دستگاه در هر دوره از این برنامه شد.

شرکت گیتی پلاسمای ایرانیان با هدف کاهش مصرف انرژی و هزینه‌های تعمیر و نگه‌داری دستگاه‌های خنک‌کننده اقدام به تولید لوله‌های مسی پوشش‌دهی شده با مواد نانو کرده است.

دستگاه‌های خنک‌کننده و سیستم‌های سرمایشی از اجزای مختلفی تشکیل شده‌اند. یکی از اجزایی که در این دستگاه‌ها بسیار مورد استفاده قرار گرفته است، لوله‌های مسی است. در شرایط طبیعی بدون در نظر گرفتن گازهای ترش خورنده (ساطع شده از فاضلاب) روی سطح لوله و اتصالات مسی سیستم سردکننده، رطوبت و آب مقطر نیز تولید می‌شود. آب مقطر تولید شده، به تنهایی میتواند عامل خوردگی در سیستم شود. بنابراین نتیجه‌گیری می‌شود که به دلیل سرد بودن سطح لوله‌های ارتباطی و اپراتور، لوله‌های مسی مستعد خوردگی می‌باشند. علاوه بر این، وجود گازهای ترش در هوا (خصوصاً در تراس، پشت بام و گاهی در داخل خانه) خوردگی لوله‌های مسی را شدت می‌دهد. پس نیاز به محافظت از لوله‌های مسی امری ضروری و مهم است و فقط به محل اتصالات و محیط‌های دارای گازهای ترش خلاصه نمی‌شود. خوردگی در لوله‌های مسی موجب افت عملکرد دستگاه‌ها و سیستم‌های خنک‌کننده میشود و همین امر سبب افزایش مصرف برق دستگاه می‌شود که علاوه بر این مشکل، هزینه‌های تعمیر بالایی را برای مشتری به همراه دارد. پوشش‌دهی لوله‌های مسی موجب افزایش مقاومت و به تبع آن کاهش هزینه‌های تعمیر و نگهداری سیستم‌های خنک‌کننده می‌شود. امروزه در کشور آلمان این فرآیند در حال اجرا می‌باشد و در صنایع مختلفی مورد استفاده قرار گرفته است. این تیم با استفاده از فناوری پلاسما و به کارگیری این مواد توانسته‌اند لوله‌های مسی را در مقابل گازهای ترش موجود در هوا و همچنین رطوبت تولید شده در سیستم، مقاوم کنند و نسبت به راه حل‌های موجود به مزایای زیادی دست یابند.

راه‌های ارتباط با ما:

سایت

لینکدین

اینستاگرام

 

پیام بگذارید