پرش لینک ها
شتابدهنده در حوزه نانو

امضای قرارداد شتابدهی و تامین سرمایه در حوزه تولید پوشش‌های سیلیکونی RTV در صنعت برق با استارت‌آپ نانو بسپارسپهر.

با انعقاد قراردادی میان شرکت راهبر نوآوری و فناوری فراز (فراز ونچرز) و شرکت دانش‌بنیان نانو بسپار سپهر، همکاری دوجانبه‌ای در حوزه شتابدهی و تامین سرمایه میان شتابدهنده فراز و شرکت نانو بسپار سپهر صورت می‌گیرد.

این مراسم با حضور دکتر سعید سرکار، دبیر محترم ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، دکتر مجید معنوی، مدیرعامل محترم هلدینگ صنایع نانوتک آینده(صنتا)، مهندس محمد اصغری(مدیرعامل شتابدهنده) و مهندس محمد ابراهیمی ممقانی(رئیس هیات مدیره شتابدهنده) و همچنین آقای دکتر نیما حق‌شناس، رئیس هیات‌مدیره شرکت نانو بسپار سپهر، در روز دوشنبه 11 مهرماه ۱۴۰۱ در محل سیزدهمین جشنواره بین‌المللی نانو برگزار شد.

براساس توافق‌ صورت‌گرفته میان شرکت راهبر نوآوری‌ و فناوری فراز(فراز ونچرز) و شرکت نانو بسپار سپهر و همچنین حمایت هلدینگ صنایع نانوتک آینده، ارائه خدمات شتابدهی، پساشتابدهی، اعطای سرمایه بذری و کمک به جذب سرمایه برای استارت‌آپ، حول موضوع فعالیتش در ازای تملک بخشی از سهام استارت‌آپ توسط شتابدهنده صورت می‌گیرد.

 

شتابدهنده فراز ونچرز، به عنوان اولین شتابدهنده حوزه نانو، با مشارکت شرکت دانش بنیان سامان صدرای دانا شریف (دانا شریف) و هلدینگ صنایع نانوتک آینده (صنتا) تأسیس شده است. همچنین شرکت نانو بسپار سپهر که از جمله شرکت‌های مورد حمایت ستاد ویژه توسعه فناوری نانو می‌باشد، نمونه نیمه‌صنعتی محصول خود (پوشش سیلیکونی RTV) را به کمک حمایت‌های برنامه نانواستارت‌آپ در سال 1401 توسعه داده است و اکنون در تلاش برای تولید نمونه صنعتی و تولید انبوه محصول خود می‌باشد.

وجود آلودگی، گرد و غبار و شرایط پیچیده آب و هوایی در نقاط مختلف کشور موجب شده است، کارایی و دوام مقره‌های برق با چالش‌های جدی مواجه گردد بطوری که این امر در سالیان گذشته باعث قطعی برق و خاموشی‌های جنوب کشور شده است. پوشش‌های سیلیکونی برای حفاظت از مقره‌های برق در مقابل شرایط آب و هوایی خاص طراحی و ساخته می‌شوند و عموما یک کالای وارداتی هستند. نمونه‌های چینی این محصول کیفیت مطلوبی ندارند و نمونه‌های اروپایی به دلیل تحریم و نوسانات ارز به راحتی در دسترس صنایع کشور نیستند. شرکت دانش‌بنیان نانو بسپار سپهر به فناوری ساخت این نوع پوشش‌ها بر پایه سیلیکون دست یافته است و تمامی استانداردها و دستورالعمل‌های کیفی توانیر را با موفقیت پشت سر گذاشته است.

 

پیام بگذارید