پرش لینک ها

گیتی پلاسما

گیتی پلاسما

معرفی شرکت گیتی پلاسمای ایرانیان

محصول: دستگاه تصفیه دود صنعتی

بنیان‌گذاران: آقای عبدالرسول موسوی و آقای عبداله ایرانخواه

تاریخ آغاز فعالیت: 1396

اقدامات اصلی: 

1- ساخت نمونه اولیه آزمایشگاهی ترانسفورماتور پلاسما و ورود به فناوری پلاسما (1396)

2- موفقیت در مسابقه ملی فناوری نانو و ورود به نانواستارت‌آپ (1398)

3-ساخت دستگاه تصفیه پساب با استفاده از فناوری نانو و پلاسما (1399)

4- تولید محصول لوله‌های مسی ضدخوردگی (1400)

5- ساخت دستگاه کولر‌های دو تکه دیواری و ایستاده جهت استفاده‌های خانگی، اداری و آزمایشگاهی با ویژگی ضدعفونی و ضد خوردگی (1400)

دستگاه تصفیه دود و گازهای آلاینده صنعتی

استارت‌آپ «گیتی پلاسمای ایرانیان» فعالیت خود را در سال 1396 با تمرکز بر کاربرد فناوری پلاسما در تصفیه دود صنعتی با تکنولوژی پیشرفته شروع کرد. نظر به شایستگی تیم، در سال 1400 با دریافت حمایت از ستاد ویژه توسعه فناوری نانو موفق به تولید نمونه نیمه‌صنعتی شد و در سال 1401 با جذب سرمایه از شتابدهنده فراز، ذیل هلدینگ صنایع نانوتک آینده، وارد فاز توسعه کسب‌وکار خود شد.

در روند تولید دستگاه حذف دود و گازهای آلاینده حاصل از کارخانجات، با استفاده فناوری نانو و پلاسما راکتورهایی ساخته شد که آلاینده‌های جامد را جذب و آلاینده‌های گازی را به گازهای بی اثر یا غیرمضر تبدیل می‌کند. استفاده از این راکتورها به حفظ سلامت محیط زیست و جلوگیری از هدر رفت منابع کمک می‌کند.

آنالیزهای انجام شده، میزان تبدیل و درصد حذف بالایی را نشان می‌دهد. از مزیت‌های این روش نسب به روش‌هایی نظیر فیلتراسیون و غیره می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • هزینه تعمیر و نگهداری کمتر
  • دوام و ماندگاری بالا
  • عدم استفاده از آب
  • حذف دود و گازهای مضر
  • امکان افزایش ظرفیت دستگاه
  • امکان ساخت دستگاه در حجم آزمایشگاهی تا صنعتی و بسیار بزرگ

محصول به‌صورت چندسلولی ارائه می‌شود و بسته به آلایندگی هوا، هر سلول ظرفیت تصفیه هوای آلوده تا 800 مترمکعب بر ساعت را دارد و عملاً محدودیتی در تعداد سلول‌های به‌کاررفته وجود ندارد.